dav

dav

dav

photo by Daniel Ruta

„Ponieważ żyli prawem wilka

Historia o nich głucho milczy…”

 

1 marca jest Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych. W naszej szkole uczciliśmy ich pamięć audycją przygotowaną przez humanistów z klasy IID. W programie wykorzystaliśmy teksty Zbigniewa Herberta i Michała Konarskiego oddające cześć Żołnierzom Niezłomnym. Do recytacji poezji zaprosiliśmy koleżanki z klasy IA i IIIG.

Dzięki programowi przygotowanemu przez Sylwię, Klaudię i Małgosię poznaliśmy historię Józefa „Lalka” Franczaka – ostatniego żołnierza Polskiego Państwa Podziemnego walczącego z komunizmem. Dopełnieniem audycji była akcja plakatowa, w której wzięli udział uczniowie LO i Niepublicznego Gimnazjum.

Takie akcje pozwalają docenić poświęcenie oraz walkę żołnierzy, którzy oddali życie za wolność i suwerenność naszej Ojczyzny.

Klaudia Wziątek

Jakub Moszczyński