20161206_133815 DSC_0073 DSC_0074 DSC_0075 DSC_0076 zd1 zd2 SCAN0000

Gdy ogłaszaliśmy pod koniec listopada, że chcemy wziąć udział w akcji SZLACHETNA PACZKA, liczyliśmy, że jak zawsze nie odmówicie wsparcia potrzebującym. Nie spodziewaliśmy się jednak tak ogromnego zaangażowania ze strony Was, uczniowie, waszych rodziców i nauczycieli.

Okazaliście się niezwykle hojni, a przede wszystkim wrażliwi na niedolę drugiego człowieka.

Dzięki zbiórce przeprowadzonej w naszym liceum i gimnazjum zgromadziliśmy kwotę 2766,5 zł. Przekazaliście nam również artykuły spożywcze, kosmetyki, środki czystości, ubrania, buty, piłki, przybory szkolne, biurko.

Na początku naszym celem była pomoc jednej rodzinie dotkniętej chorobą i biedą. Bardzo szybko okazało się, że dobroczynność "zaraża" i dzięki Wam mogliśmy udzielić wsparcia               kolejnym 4 rodzinom.

Co udało nam się kupić?

Zapasy żywności, środki czystości, kurtki, bluzy, buty, plecak, przybory szkolne, czajnik, rower.

 

Warto dodać, że  w tym czasie prowadzone były w naszym gimnazjum i liceum jeszcze inne akcje charytatywne. Udzieliliśmy wsparcia ofiarom pożaru, przekazując ubrania, buty, koce, pościel, we współpracy ze Zwolenianką  przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy na rzecz najmłodszych. W najbliższym czasie będziemy pisać listy do chorych dzieci i pojedziemy z koncertem kolęd do Domu Pomocy Społecznej w Gródku. Przygotowaliście również upominki dla podopiecznych ośrodka.

 

Pokazaliście, że działając wspólnie, można osiągnąć wiele.

DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY!

 

      W tym miejscu dziękujemy również właścicielowi sklepu SPORTOVO, który wniósł znaczący wkład  w naszą pomoc w ramach SZLACHETNEJ  PACZKI.

 

Opiekunki  Wolontariatu Szkolnego

w Liceum i Niepublicznym Gimnazjum w Zwoleniu:

K. Dypa,  A. Gałązkiewicz