AKTORZY SĄ WŚRÓD NAS

W pierwszych dniach lutego uczniowie naszej szkoły (Jakub Glegoła, Zofia Grandos i Krystian Soczyński) uczestniczyli w warsztatach teatralnych organizowanych przez Dom Kultury w Zwoleniu. Poprowadził je aktor i reżyser Jarosław Figura, którego sztuki wystawiane były na wielu światowych scenach (m.in. a Stanach Zjednoczonych czy Izraelu). Zwieńczeniem kilkudniowej pracy był spektakl "W kadrach uczuć" wystawiony 5 lutego.

Nie zabrakło na nim rodzin, znajomych i nauczycieli nastolatków. Niezwykłym doświadczeniem było patrzenie, jak  młodzi ludzie, którzy w tak krótkim czasie stali się aktorami, odgrywają różne uczucia i stany – smutek, niepokój, złość, radość…i miłość. Nie używali przy tym żadnych słów- tego dnia mówiła muzyka, światło, ruch, gest, mimika.

Gratulujemy aktorom i dziękujemy za magiczne chwile.

Gratulujemy aktorom i dziękujemy za magiczne chwile.