Dzień Komisji Edukacji Narodowej

W naszej szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej od lat obchodzony jest niezwykle uroczyście. Jest to święto nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, wszystkich instytucji wspomagających oświatę i oczywiście nasze, czyli uczniów. Jak co roku ukoronowaniem tego dnia jest uroczysta akademia. 13 X 2015 wśród zaproszonych gości byli : Pan Waldemar Urbański, Starosta Powiatu Zwoleńskiego, Pan Arkadiusz Sulima, Wicestarosta Powiatu, Zwoleńskiego, Pani Elżbieta Lange, Sekretarz Powiatu, Pani Wiesława Sałek, Dyrektor Biblioteki Publicznej, Pani Natalia Wieczerzyńska, Dyrektor Domu Kultury, Pani Maria Jaskot, Kustosz Muzeum w Czarnolesie, Pani Ewa Kulińska, Dyrektor Biblioteki Publicznej. Gościliśmy również grono nauczycieli emerytów oraz rodziców, którzy podziwiali swoje uzdolnione artystycznie pociechy. W akademii przygotowanej przez Samorząd Uczniowski przy pomocy opiekunów: Pani Alicji Szewczyk, Pani Małgorzaty Wróbel i Pana Jacka Adamca wzięli udział reprezentanci Liceum i Niepublicznego Gimnazjum.

Gości przywitali: przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Sandra Korycka oraz Kuba Moszczyński.

Wśród recytatorów znaleźli się: Weronika Grabowska i Anna Zalewska z 1D.
Pięknie zaśpiewali i zagrali: Jagoda Przepiórka i Bartek Figura z II D, Klaudia Świątek III D, Martyna Wrochna i Wiktoria Różańska z 1B.
Wiązankę utworów instrumentalnych na instrumentach dętych przygotowali: Dominki Wątorski, Bartek Brzózek i Dominik Krawiec.
Klasę III G usłyszeliśmy śpiewającą w chórze, solistą był Karol Krajewski.

Klasa II G w całości wystąpiła w humorystycznej trawestacji ,, Dziadów ‘’. ( Czyżby teatr okazał się ich pasją ? ). Występy gimnazjalistów nagrodzone zostały gromkimi brawami.
Dzień ten był również podsumowaniem konkursów:
,, Wiedzy o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego ‘’, literackiego ,, Wspomnienia o mojej szkole ‘’ literackiego ,, Na fraszkę o szkole lub Janie Kochanowskim ‘’ .
Patronat nad konkursami objęło Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu. Jury wyłoniło 20 laureatów, którym wręczono dyplomy i nagrody. W konkursie wzięli udział uczniowie, zarówno liceum, jak i gimnazjum. Akademia została zakończona słowami dezyderaty odczytanej przez Kaję Balcerowską i Basię Chołuj z klasy II C.
 Życzenia dla wszystkich pracowników liceum wraz z symbolicznymi bukietami kwiatów dla Pani Dyrektor Honoraty Dziwisz i Pani Dyrektor Bożeny Baryły złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.