UZNANIE DLA HUMANISTÓW :)

30 marca uczniowie klas humanistycznych naszego liceum wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Młodej Polsce. Rywalizacja miała charakter międzyszkolny, a przystąpili do niej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z różnych powiatów.

Zmagania obejmowały 3 etapy: konkurs wiedzy o epoce, recytację i scenkę dramatyczną.

Jak poradził sobie nasz zespół? Z pełnym obiektywizmem należy przyznać, że humaniści prezentowali bardzo wysoki poziom. Patryk Pyrgiel (1d), Daria Rusin (2d) oraz Karolina Wojciechowska (3d) wykazali się wiedzą dotyczącą literatury, sztuki i filozofii epoki – udowodnili, że potrafią ze sobą współpracować i pewnie odpowiadać na trudne i zaskakujące pytania. Z kolei Partycja Urbanek (1d) zachwyciła swoją interpretacją utworu „Kochać i tracić”. Ponadprzeciętne zdolności aktorskie zaprezentowali: Sandra Korycka (2d), Krzysztof Grabowski (3d), Kamila Kowalska (3d), Marta Lenart (3d), Piotr Woźniak (3d). Scenka w ich wykonaniu pokazała, że potrafią grać, a nie tylko wypowiadać wyuczone kwestie.

Jaki był wynik rywalizacji? Nasza szkoła uplasowała się na 3 miejscu. Jest zatem podium…,ale dla ambitnych licealistów to za mało. Nie wracali jednak „na tarczy”, utwierdzili się w przekonaniu, że potrafią prezentować swoją wiedzę i umiejętności, nabrali pewności siebie- tak potrzebnej im w szkole i w przyszłym życiu. Ponadto wzięli udział w ważnej lekcji, przekonali się, jak może we współczesnych realiach wyglądać rywalizacja, w której „pierwszy” wcale nie musi oznaczać „najlepszy”.

Dodajmy jeszcze , że 1 miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące w Pionkach, 2 miejsce Liceum Ogólnokształcące w Iłży. Warto wspomnieć, że organizatorem konkursu było Liceum Ogólnokształcące w Pionkach i Międzypowiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Iłży.

K.D.

IMG_1867                                                                                                                       11096910_1024861497541157_835684573_n