Uczniowie liceum wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Parlamencie Europejskim zorganizowanym przez Biuro Poselskie Julii Pitery – Posła do Parlamentu Europejskiego.

      W lutym do konkursu zgłosiło się 8 uczniów klas II, ale po drodze –  jak to bywa – cześć z nich się wykruszyła. Ostatecznie w połowie marca w Radomiu w zmaganiach z uczniami innych szkół regionu stanęli: Karol Kustra, Paweł Pajączkowski i Aleksandra Popis – wszyscy z IIB (rozszerzone nauczanie wiedzy o społeczeństwie). Karol i Paweł znaleźli się na liście laureatów wśród kilkunastu innych uczestników województwa mazowieckiego. Prócz dyplomów uczestnictwa, które uczestnicy otrzymują 9 kwietnia jest też prezent szczególny; czterodniowa wycieczka do Parlamentu Europejskiego. Uczniowie zwiedzą Brukselę i jej główne zabytki: Rynek Główny – Grand Place, katedrę św. Michała i św. Guduli, ratusz – Hotel de Ville, Atomium, zajdą do muzeum czekolady, a ukoronowaniem zwiedzania będzie wizyta w Parlamencie Europejskim i spotkanie z panią europoseł Julią Piterą. Bruksela nie będzie jedynym miastem, do którego zawitają uczniowie. Na trasie wycieczki jest Antwerpia a w niej Zamek Steen, Grote Markt, Katedra Najświętszej Marii Panny…

Czyż nie warto było zatem wziąć udział w zmaganiach?

      Uczestnikom konkursu gratulujemy życząc miłego zwiedzania i owocnej wizyty studyjnej. Dziękujemy także pani europoseł Julii Piterze oraz Przewodniczącemu Rady Powiatu Zwoleńskiego panu Edwardowi Rybakowi za koordynację.

 

Bogdan Bernat

 

Zamek Steen w Antwerpii.

 

Muzeum w Antwerpii

 

Atomium w Brukseli