Jan Kochanowski na zawsze pozostanie związany z powiatem zwoleńskim. Jego treny, pieśni i fraszki znajdują się w kanonie polskiej poezji. My, licealiści, mieliśmy ogromną przyjemność zobaczyć spektakl „Jan Kochanowski”, którego tematyką była twórczość wieszcza z Czarnolasu. Przestawienie przygotowane zostało przez goszczoną po raz drugi w naszej szkole grupę teatralną „Zwoleniaki”, działającą przy Uniwersytecie III Wieku. Scenariusz oraz choreografia zostały przygotowane przez Panią Annę Chołuj oraz Panią Elżbietę Puk. Śpiewem zachwyciła Pani Maria Marsula.
Grupa ta pokazała, że archaiczny dla młodzieży język poezji Kochanowskiego oraz głęboko filozoficzne przesłanie jego twórczości nie są aż tak trudne do zrozumienia. Również nawiązujące do epoki stroje przykuły naszą uwagę.

Współpracę z UTW podjęły polonistki naszego liceum- Pani Bożena Baryła, Pani Małgorzata Wróbel oraz Pani Katarzyna Dypa.
      W ramach podziękowania za przestawienie reprezentacja uczniów wręczyła seniorom słodki upominek.

Dla maturzystów przedstawienie z pewnością było świetną powtórką do egzaminu dojrzałości, dla pozostałych uczniów- przybliżeniem świata Mistrza renesansu. Mamy nadzieję, że nie był to ostatni raz, kiedy gościliśmy bardzo polubioną przez nas grupę teatralną.

Klasa humanistyczna IIId
Karolina Wojciechowska