eTwinning – nasz projekt laureatem Europejskiej Odznaki Jakości

Czym jest eTwinning? W skrócie – jest to europejski program współpracy szkół zrzeszający ponad milion nauczycieli oraz ponad 200 tysięcy placówek. W ramach programu eTwinning realizowane są projekty edukacyjne ze szkołami partnerskimi za pomocą narzędzi komunikacji elektronicznej.

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy 3C brali aktywny udział w projekcje opartym o książki Agathy Christie Who dunnit? Autorką i koordynatorem projektu jest pani Aneta Krawiec. Partnerami były trzy szkoły z Turcji wraz z nauczycielami: Nilufer Dinc Demirok – współzałożyciel projektu, Fatma Sivari Berber oraz Esra Deveci – członkowie.

Celem projektu było przede wszystkim zwiększenie kompetencji komunikacyjnych uczniów oraz poszerzenie umiejętności korzystania z nowoczesnych narzędzi informacyjno-komunikacyjnych. Zadania obejmowały między innymi przygotowywanie prezentacji na temat wybranych książek Agathy Christie, projektowanie logo projektu, projektowanie plakatu promującego projekt, czy tworzenie awatarów. Produktem końcowym była wirtualna książka zawierająca zbiór opowiadań detektywistycznych napisanych przez uczniów.

25 lipca 2022 roku uzyskaliśmy Krajową Odznakę Jakości, natomisat 15 czerwca 2023 roku zostaliśmy uhonorowani Europejską Odznaką Jakości.

Europejska Odznaka Jakości przyznawana jest przez Centralne Biuro Programu eTwinning szkołom działającym w partnerstwach, które zdobyły Krajową Odznakę eTwinning i których projekty uznawane są za wybitne z europejskiego punktu widzenia.

Celem przyznawania Odznaki Jakości jest: wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.

Kryteria przyznawania Odznaki Jakości

Projekt zgłoszony do Odznaki Jakości musi odznaczać się wysokim poziomem w następujących aspektach:

• trwałość

• wykorzystanie w projekcie technologii ICT

• rezultaty i korzyści

• integracja międzyprzedmiotowa

• wymiar europejski

• innowacja/kreatywność

• ogólna jakość

Odznaka Jakości ma postać elektronicznego certyfikatu, widocznego na portalu eTwinning na stronie internetowej danej szkoły, a także na mapie szkół dostępnej na głównej stronie portalu.

(na podstawie informacji zawartych na stronie: www.etwinning.pl)

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij, że nie jesteś robotem ;) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Do końca roku pozostało: 88 Dni 5 Godzin 56 Minut 55 Sekund