Nasz Wielki Muzyczny Talent

Przedstawiciele naszej społeczności szkolnej wzięli udział w dwóch recitalach dyplomowych ucznia klasy IIc Krzysztofa Paducha, który w tym roku kończy naukę w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.

Kończący się rok szkolny był dla Krzysztofa wyjątkowy i szczególnie wymagający, ponieważ podjął się wyzwania wykonania 3 recitali dyplomowych: z saksofonu, akordeonu i fortepianu. Dwa pierwsze ukończył z wynikiem celującym. Ostatni z fortepianu odbędzie się we wrześniu.

Krzysztof przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 7 lat, w szkole muzycznej w Radomiu, grając na akordeonie u p. Jacka Zelgi. Następnie przez sześć lat szkoły średniej rozwijał się w klasie akordeonu p. Dariusza Figarskiego, pod kierunkiem którego zdobył liczne nagrody na konkursach w Polsce, Austrii, Niemczech i we Włoszech. Krzysztof zrealizował dwunastoletni cykl nauczania szkoły muzycznej w dziesięć lat, dzięki realizacji programu z dużym wyprzedzeniem. W kolejnych latach nauki rozwijał swoje zdolności muzyczne również na saksofonie i fortepianie. Od siedmiu lat gra na saksofonie pod kierunkiem p. Piotra Wysockiego. Interesuje się improwizacją, od sześciu lat uczy się w klasie fortepianu jazzowego p. Mariusza Gęgotka.  Z czasem zainteresowania przeniosły się również w stronę literatury klasycznej. Od dwóch lat kontynuuje naukę w klasie fortepianu klasycznego p. Rafała Hołuba. Krzysztof to solista orkiestry Akordeonowe Smyki pod dyrekcją p. Andrzeja Humskiego i Arturo Band pod kierownictwem p. Artura Miedzińskiego.

Krzysztof jest stypendystą programu Młoda Polska Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla wybitnie zdolnych młodych muzyków. Otrzymane stypendium w kwocie 50 000 zł, przeznaczył na zakup najwyższej klasy instrumentu, włoskiej firmy Pigini, który został specjalnie wykonany dla niego. Akordeon ten następnie został wprowadzony do seryjnej produkcji. Otrzymał również Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Radomia i Enea Akademia Talentów.

Krzysztof odniósł liczne sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, jest laureatem wielu prestiżowych konkursów:

 • GRAND PRIX  XXV Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej   (najwyższa punktacja festiwalu)
 • GRAND PRIX   XXV Słupeckie Spotkania Muzyczne
 • I miejsce   43. PIF International Accordion „Citta di Castelfidardo” ŚWIATOWA KATEGORIA KLASYCZNA   (najwyższa punktacja konkursu) Włochy Castelfidardo
 • I miejsce    II Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy  Solec Kujawski   (najwyższa punktacja konkursu)
 • I miejsce   55. INTERNATIONALER AKKORDEONWETTBEWERB KLINGENTHAL   (najwyższa punktacja konkursu) Niemcy Klingenthal
 • I nagroda   XX Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe Sanok pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy  (najwyższa punktacja konkursu)
 • I nagroda   XVIII Regionalne Spotkania Akordeonowe Piotrków Trybunalski
 • I miejsce   VAMÖ Akkordeonwettbewerb Wien Austria Wiedeń
 • GRAND PRIX   XXIII Słupeckie Spotkania Muzyczne
 • I miejsce   I Ogólnopolski Festiwal Akordeonowy im. Mirosława Niziurskiego Kielc
 • I miejsce  24 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Przemyślu  (najwyższa punktacja festiwalu: 5,97 / 6,0)
 • I miejsce   Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy Słupca
 • Laureat   XXI Słupeckie Spotkania Muzyczne Akordeon

Serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij, że nie jesteś robotem ;) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Do końca roku pozostało: 88 Dni 6 Godzin 18 Minut 41 Sekund