Wycieczka do Warszawy – Will they rock us?

23 maja klasy 1B i 2B udały się na wycieczkę do Warszawy.

W planie mieliśmy:

Spacer i zajęcia praktyczne w Łazienkach – mogliśmy nauczyć się używać oldskulowych przedmiotów typu: lornetka, luneta, papier i ołówek oraz mapa i wydrukowane zdjęcia

Lekcje w Ogrodzie Botanicznym UW – tu również wykonywaliśmy zadania, których nie da się zrobić za pomocą aplikacji – wąchanie kwiatów, oglądanie zwierząt na żywo, dotykanie roślin, cieszenie się piękną pogodą i podziwianie piękna przyrody

Musical We Will Rock You – to był główny punkt programu, jak sam tytuł wskazuje z muzyką zespołu Queen. W skrócie o spektaklu:

  • świetne nagłośnienie
  • bardzo dobre wykonania, zarówno pod względem wokalnym (wielogłosy!) jak i instrumentalnym (band grał oczywiście na żywo)
  • fabuła: dystopia, wszyscy ludzie są w zasadzie tacy sami, bezmyślnie konsumują muzyczną papkę, stworzoną przez sztuczną inteligencję, autorska, oryginalna muzyka nie jest już komponowana; muzyka rockowa ma to zmienić, otworzyć ludziom uszy i serca, dać im wolność artystyczną i wolność wyboru

Spektakl ze względu na uniwersalny przekaz gorąco polecamy każdemu, nie tylko fanom klasycznego rocka. Morał z niego taki: odłóżcie wreszcie te telefony i zróbcie coś autentycznego, coś co wam da prawdziwe szczęście i poczucie spełnienia, przynajmniej w sferze kulturalnej 😉

Keep rockin’!

J.A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udowodnij, że nie jesteś robotem ;) * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Do wakacji pozostało: 16 Dni 8 Godzin 37 Minut 58 Sekund