Dzień Przedsiębiorczości 2023

Dnia 22 marca 2023 roku odbyła się 20 edycja programu DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, w którym wzięło udział ponad 140 uczniów naszej Szkoły. Jest to program jednodniowych wizyt w firmach i instytucjach dla szkół ponadpodstawowych.

Organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości i podobnie jak w poprzednich edycjach, program został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Dzięki wizytom w wybranych przez siebie zakładach pracy uczniowie mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń i umiejętności o wymarzonym zawodzie. Dowiedzieli się, jakie wymagania i umiejętności są niezbędne na danym stanowisku. Poznali również zasady rekrutacji i możliwości zatrudnienia w danej branży.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Zwoleniu w dniu 22 marca 2023 roku odwiedzili 35 zakładów pracy.

Bardzo dziękujemy firmom, które gościły naszych uczniów, poświęciły swój czas na to, by przybliżyć zadania jakie czekają przyszłych pracowników danego zawodu.